بازاریابی در شبکه های اجتماعی یکی از روش های بسیار مهم برای به بازدهی رساندن یک برند است که در موارد بسیار زیادی می توان از ان استفاده نمود. به طور کلی نقش شبکه های اجتماعی در برندینگ بسیار مهم می باشد و دلیل اصلی این مورد را می توان توسعه روز به روز شبکه های اجتماعی دانست که بسیار مفید و کارامد می باشد. با وبلاگ ثبت شرکت همراه باشید.

شما هم مثل هر کسب و کار دیگری به دنبال کاربران و مشتریان بیشتر هستید. و مشتریان آنلاین ایشان بیشتر کجا هستند؟ بله! مواخذه و پاسخ را كلاً می‌دانیم: شبکه‌های اجتماعی. پس اگر بخواهید یک رابطه دوستانه و طولانی‌مدت را با آنها شکل دهید، بهتر است به فکرِ حضوری پر رنگ در شبکه هان همگانی معاشرتی و انفرادی هم باشید. ولی… موفقیت در شبکه های اجتماعی چندان هم راحت نیست.

ما شرکت‌های بسیاری را دیده‌ایم که شروع به بازاریابی در رسانه‌های مدنی جمعی کرده‌اند و هزینۀ بسیاری را برای این منظور به باد داده‌اند. چرا؟ چون بری داشتن استراتژی امین و آشنا این شبکه‌های همگانی معاشرتی و انفرادی به بازاریابی در آنها پرداخته‌اند و در آخر هم نتوانسته‌اند آنطور که باید و شاید با مخاطبان ذات پیوستگی برقرار کنند.

شبکه‌های همگانی معاشرتی و انفرادی عقبا تبدیل به بخشی از زندگی روزمرۀ بسیاری از ما شده‌اند. ما از طریق این شبکه‌ها اخبار روز را دنبال می‌کنیم، مطالب مورد علاقۀ وجود و غیر را می‌خوانیم و با دوستان خویش در ارتباط هستیم. بنابراین این شبکه‌ها می‌توانند فرصتی خوب برای برندهای تجاری ایجاد نمایند تا نام خویش را در خاطر کاربران حک نمایند و با آنها یک رابطۀ دوستانه برقرار کنند

برخی از بازاریابان و مشاورین برند و فعالان در حوزه دیجیتال مارکتینگ از توصیه قدیمی مشاورین مالی و سهام بازان که همگی تخم مرغ ها را نباید در یک سبد گذاشت، برای حضور در شبکه ایا اجتماعی استفاده میکنند یعنی بجای آنکه به صورت تخصصی محتوایی منحصر به فرد برای هر شبکه احداث کنند،محتوایی یکسان با تعداد بلندی تاسیس می کنند و در کلیه شبکه ها به اشتراک میگذارند.این شیوه ی تولید زهدان مضمون و بازاریابی مانند رها کردن تیری در تاریکی است و اصلا هدفمند نیست. 

تحقیقات جدیدی در این خصوص نیستی دارد که به کاربران کمک می کند تا در  تبلیغاتشان درشبکه های همگانی معاشرتی و انفرادی  موفق تر باشند . این تحقیقات نشان می دهد  استفاده از گستردن کلمه ای  تنها 10% به پیشرفت و جذب مشتری کمک می کند ولی ترکیبی از تصاویر و نقل قول تا 65% پشتوانه گذار خواهد بود. چرا که افراد معمولا شوق بیشتری به دیدن تصاویر در تبلیغات دارند و ذهن آنها درگیر  فرایند هلا دیداری می شود.  و جمع بر ایجاد رابطه بصری  گفتن روایتی از اطلاعات  موضوع مورد شیوع علاوه براین کمک خواهد کرد.